Moustache?

Historie elektrokol Moustache sahá překvapivě pouze do roku 2010, kdy se zakladatelé Manu a Greg rozhodli vyrobit prvotřídní elektrokolo, které by se vymykalo průměru a své představy postavili na vytříbeném designu, letitých zkušenostech s navrhováním "Hi-End" sportovních MTB kol a nejlepších dostupných technologiích středových pohonů BOSCH.

Výsledkem je v tomto odvětví jedna z nejrychleji rostoucích firem současnosti, která se může, jako jedna opravdu z mála, pochlubit kompletní výrobou ELEKTROKOL přímo v Evropě - konkrétně ve FRANCII.

SEZÓNA 2017/18 nabízí kompletní modelovou řadu opravdu špičkových do detailu propracovaných kol pro všechny typy cyklistiky a splní požadavky těch nejnáročnějších uživatelů v horských i městských podmínkách.

Elektrokola jsou osazeny špičkovými německými motory značky Bosch, které společně s vysokokapacitní baterií a odladěností kola dokáží nabídnout jezdci dojezd až 180 km a maximální spolehlivost, což běžné "hobby" elektrokolo nikdy nedosáhne.

Kola Moustache jsou navržena pro zkutečný prožitek s jízdy a dojedete s nimi na místa a horské výhledy, kam byste se s běžným kolem těžko odhodlávali …

 

Technologie Moustache

Konstrukce Lundi 26

Normálně by bylo v zásadě nemožné, navrhnout a vyrobit otevřený, nebo chcete-li dámský, rám stejně pevný jako klasický uzavřený s horní rámovou trubkou. A přesto, my jsme to dokázali! Vyvinuli jsme exkluzivní technologii pro rám elektrokola Moustache Lundi 26. Spodní rámová trubka má uvnitř tři komory, což je vlastně ekvivalent ke třem trubkám spojeným dohromady. Takže zatímco má rám vynikající tuhost v krutu, stále poskytuje jistou horizontální flexibilitu, která absorbuje vibrace.

Tuhost rámu je velmi důležitá pro vaši bezpečnost. Právě tuhost je hlavním předpokladem, aby se kolo nerozvlnilo ve velkých rychlostech, když pustíte řídítka, nebo když začnete šlapat.

Tři komory v hlavní rámové trubce také znamenají, že vedení bovdenů a elektrických kabelů je možné uvnitř rámu bez snížení jeho tuhosti.

Pro Lundi 26 se nám navíc podařilo vyvinout speciální geometrii tak, že na něm mohou pohodlně jezdit jezdci od 158 do zhruba 190 cm. Raději než mít sedlovou trubku téměř v rovině se středovým složením, je ta raději více položena směrem dozadu, takže se vzdálenost od řídítek zvětšuje spolu s rostoucí výškou sedla.

Take úhel hlavové trubky a závlek předního kola byl navržen tak, aby zaručoval optimální řízení v nízkých rychlostech a zároveň se zvyšovala stabilita kola tak, jak rychlost stoupá.

A poslední věc. Integrovali jsme přední světlo přímo do hlavové trubky tak, aby jste byli perfektně vidět, abyste měli jasnou cestu před sebou i v noci a také, aby vaše kolo vypadalo prostě božsky!

Bosch

With Bosch, our historical partner, we share the same vision and values of performance, quality and services. We believe they propose the most advanced and performing system on the market. Following this logic, we are exclusively using the Bosch system on our full line of products.

It’s the strong belief that performance, quality and service are the foundation of any bicycle. Our partnership with Bosch is based on these same values. Bosch is currently the most developed and efficient system that exists… and it’s produced in Europe.

System Bosch Active

System Bosch Performance

System Bosch Performance CX

Recenze a testy

Samedi 27/9 Trail 3

Samedi 27/9 OFF3
Elektrokola 2/2016

Samedi 27 Trail 8

Samedi 27/9 Trail 7
Electric Bike Action 8/2016

Samedi 27 Trail 9

Samedi 27/9 FS
Elektrokola 1/2016

ELEKTROKOLA PRO SPORTOVCE? Svět se zbláznil?

To co ještě před pár lety by bylo obecně považováno za holý nesmysl, se dnes stává zcela běžným. Jak to tedy vlastně je? Skutečně se svět zbláznil nebo je to trošku jinak?

Jak běží čas, posouvá se věková hranice uživatelů elektrokol stále níže. Elektrokolo, dříve bráno spíše jako kompenzační pomůcka, se dnes silně prosazuje i do dravého sportovního segmentu uživatelů trailových a sjezdových kol. Technickým a designovým lídrem v tomto segmentu ryze sportovních MTB elektrokol je francouzská značka MOUSTACHE, kterou k nám dováží spolu s dalšími cyklistickými lahůdkami firma CYKLOSPECIALITY.CZ.  Ptáme se tedy, proč je takový boom a strmě narůstající poptávka po těchto MTB elektrokolech?

Odpověď je vcelku jednoduchá. Pokud se člověk odprostí od pocitů ostychu a uvolní první bloky nepochopení celé sportovní elektro-záležitosti, pak se mu se správným MTB elektrokolem otevírá obzor zcela nových prožitků a zážitků na běžném kole většině z nás nedosažitelných. Pokud se zeptáte cyklisty, kterou část cesty si užívá více, zda z kopce nebo do kopce, tak odpověď bude vcelku jednoznačná. A nejen proto, že je to do kopce dřina, ale kopec se prostě musí vyjet a na zábavnou techniku jízdy na horském trailovém či sjezdovém kole si musíte prostě počkat až cestou dolů… Kola MOUSTACHE s pokročilou technologií motorů BOSCH spolu s nízkou váhou a těžištěm ve středu kola dodají dvojnásobnou porci prožitků s pocitem ryze sportovní jízdy i cestou vzhůru. S elektrokoly řady OFF, TRAIL a RACE se můžete pustit i do technicky náročných terénů, kam dříve vyrazit s těžkým nevyváženým elektrokolem bylo prakticky nemožné. Právě skloubením skvělé technické stavby rámu kol, špičkové výbavy a integrace nejlepších motorlů BOSCH PERFORMANCE CX s kroutivým momentem 75 Nm posouvá použití těchto elektrokol na jinou úroveň a poprávu si MOUSTACHE vydobil ocenění nejlepší e-MTB roku 2018. U rychlé technické jízdy se zapotíte i na elektrokole, ale užijete si i výjezdy a dostanete se na místa, kam byste se bez motoru asi nešplhali. Horské terény a výhledy vám pak leží doslova u nohou.

Psát o tom lze dlouze, ale kdo NEZKUSÍ – NEPOCHOPÍ. Proto pro vás máme v Cyklospecialitách připravená testovací elektrokola MOUSTACHE. Vyzkoušet lze jak hardaily řady OFF či celoodpružená kola TRAIL a RACE. V MOUSTACHE mysleli i na ty z vás, kdo dáváte spíše přednost pohodlným trekovým kolům, či univerzálním kolům pro radost z cestování na kole. Treková řada Samedi 28 potěší svými detaily, designem a komfortní jízdou, řady X – Road zase nabídnou univerzální špičkově vybavená kola pro takřka libovolné využití a náročné cesty na těžko. S unikátní řadou LUNDI si přijdou na své i opravdoví pohodáři co rádi jízdu „na gauči“ či ve městě.

Po ukončení své závodní kariéry si na těchto kolech nadále užívá cyklistiku a závodí za značku MOUSTACHE i bývalý dvojnásobný olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa na horských kolech Julien Absalon, který se podílí i na vývoji a testování těchto špičkových MTB elektrokol.

MOUSTACHE – elektrokola pro gurmány – exkluzivně v nabídce a k vyzkoušení v síti prodejen CYKLOSPECIALTY.CZ

 

Share This